Kremacja

Kremacja – czyli spopielenie ciała zmarłego.

W dzisiejszych czasach kremacja w Polsce staje się coraz bardziej popularną formą pochówku. Ludzie zaczynają przełamywać stereotypy i przekonywać się do tego zjawiska, które niewątpliwie jest w naszej ocenie tańsze.
Przepisy zezwalają na złożenie urny z prochami w grobie, w którym nie minęło jeszcze 20 lat od poprzedniego pogrzebu inaczej niż w przypadku trumny , gdzie ten warunek musi być spełniony.

Kremacja, a Kościół Katolicki.

Pochówek spopielonego ciała odbywa się z zachowaniem wszelkich godności należnych zmarłemu, a obrzędy pogrzebowe nie różnią się od tradycyjnego pochówku w trumnie. Spopielenia zwłok nie zabrania Kościół Katolicki, co zostało zapisane w kanonie 1176 § 3 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Potwierdził to również Papież Jan Paweł II w 1983 r.
Pan Bóg sam powiedział ,,…wrócisz do ziemi, z którejś wzięty, boś jest prochem i w proch się obrócisz,,
Przypomina to Kościół Katolicki w każdą Środę Popielcową , posypując głowy wiernych, kapłan uświadamia im tę prawdę mówiąc: ,,Pamiętaj człowiecze, żeś z prochu powstał i w proch się obrócisz,,

Proces spopielenia ciała.

Spopielenie ciała odbywa się w trumnie, w temperaturze od 800 do 1 300 C°. Całkowity cykl kremacyjny trwa od 1,5 do 2 godzin. Następnie szczątki zmarłego składane są do urny i przekazywane rodzinie zmarłego wraz ze ,,Świadectwem Kremacji,, Cały proces spopielenia trumny z ciałem zmarłej osoby podlega …..

 


Spopielenie ciał odbywa się w:

SACRUM
MOMENTUM Sp. z o.o.

ul. Komunalna 7
44-240 Żory zezwolenie na wykonanie kremacji